تهرانی نیوز - پايگاه اطلاع رسانی تهرانی نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

TEHRANINEWS.COM


مرمت و رفع خرابی ۴۴ هزار نقطه از سطح معابر تهران
تاريخ خبر: سه شنبه، 22 مهر 1399 ساعت: 15:38
به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز،معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرد: از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا ۱۵ مهرماه امسال، بیش از ۴۴ هزار نقطه از عوارض خرابی موجود در سطح معابر پایتخت مرمت شده است.
 
صفا صبوری دیلمی ،ضمن اعلام این خبر افزود: طی ۶ ماه و نیم سپری شده از سال ۱۳۹۹، بیش از ۴۲۳ هزار تن آسفالت در قالب رو،کش کلی همچنین مرمت لکه ای معابر پخش و اجرا شده است.
 
او با بیان آنکه تاکنون در محدوده هریک از مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران، به طور متوسط ۱۹۲۵۶ تن آسفالت پخش و اجرا شده است، ادامه داد: در قالب طرح بهسازی معابر شهر تهران، بیش از ۱۲۰ هزار تن آسفالت صرف تراش و روکش معابر بزرگراهی شده است.
 
به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، اتکا به تولیدات کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران سبب صرفه جویی ۶۸ میلیارد تومانی در هزینه های اجرای طرح شده است.
 
 وی ادامه داد: در سال جاری نیز اجرای یک میلیون تن آسفالت در قالب طرح بهسازی معابر شهر تهران هدف گذاری شده است و مجریان طرح با اطمینان بیشتر در مورد دستیابی به اهداف کمی، ارتقای دوام و کیفیت آسفالت را به ویژه از طریق امکان کنترل کیفی این محصول در محل کارخانه مدنظر قرار داده اند. آن گونه که آمارها نشان می دهند، در نتیجه عملکرد طرح مذکور، حجم پیام های گلایه آمیز شهروندان در ارتباط با مشکلات روکش آسفالت معابر به نحوی محسوس کاهش یافته است.